22 lipca 2024
Przekazywać dobro dalej

Nawracanie naszych bliźnich to jedno z najważniejszych zadań, które stawia przed nami katolicka wiara. Wyzwaniem jest jednak znalezienie odpowiednich narzędzi i sposobów, które pozwolą nam skutecznie docierać do ludzi i dzielić się z nimi swoją wiarą. Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej może być jednym z takich narzędzi, które pomogą nam w nawracaniu naszych bliźnich.

Dwa powody, dla których warto wspierać

Po pierwsze, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej może nam pomóc w pogłębieniu naszej wiedzy na temat kultury i ducha katolickiego. Nasz portal PCh24.pl, telewizja internetowa, czy też drukowane pisma – wszystko to wiedza, która pozwoli nam lepiej zrozumieć swoją wiarę i przekazać ją innym w sposób bardziej przekonujący. Poprzez rozsyłane przez stowarzyszenie w ramach akcji specjalnych materiały religijne, dewocjonalia, broszury, książki i  czasopisma, możemy zdobyć niezbędną wiedzę i własny wzrost duchowy, które pomogą nam w nawracaniu naszych bliźnich.

Po drugie, Stowarzyszenie może nam pomóc w poszerzaniu kręgu naszych znajomych, którzy są otwarci na kulturę i duchowość katolicką. Stowarzyszenie to skupia ludzi o podobnych wartościach i przekonaniach, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu możemy poznać nowych ludzi, którzy będą dla nas wsparciem w naszych wysiłkach nawracania naszych bliźnich.

Idźcie i głoście Ewangelię!

Po trzecie wreszcie, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej może nam pomóc w organizowaniu różnego rodzaju wydarzeń społecznych i religijnych, które przyciągają uwagę naszych bliźnich. Dzięki takim wydarzeniom, jak Marsz dla Życia i Rodziny, czy Kongres Konserwatywny, będziemy mogli skuteczniej dotrzeć do nowych ludzi, w szczególności młodych i podzielić się z nimi tradycją katolicką.

Z tego względu właśnie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej może być bardzo pomocne w nawracaniu naszych bliźnich. Poprzez pogłębianie naszej wiedzy, poszerzanie kręgu naszych znajomych oraz organizowanie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i religijnych, możemy skuteczniej i bardziej przekonująco dzielić się swoją wiarą z innymi ludźmi. Tylko dobre uczynki jako poparcie naszej deklaracji wiary mogą ją uwiarygodnić w oczach wątpiących.

Dlatego też warto współpracować ze Stowarzyszeniem Ks. Piotra Skargi w naszych wysiłkach nawracania naszych bliźnich i starać się działać zgodnie z jego wartościami i celami, które służą obronie tradycyjnych wartości i szerzenie Bożego porządku w świecie. Ta współpraca może sprowadzać się do propagowania naszych treści, np. udostępniania artykułów z PCh24.pl lub z PrzymierzezMaryja.pl na Facebooku i innych platformach społecznościowych. Bardzo cenną i potrzebną formą wsparcia jest regularne przekazywanie, nawet niewielkich kwotowo, dobrowolnych datków. Na wagę złota jest oczywiście także modlitwa ofiarowana w intencji prowadzonych przez Stowarzyszenie dzieł.